60. mezinárodní strojírenský veletrh Brno

V úterý 2. 10. 2018 navštívili žáci třetího ročníku oboru „mechanik seřizovač“ 60. ročník MSV v Brně, který byl doplněn výstavou nejlepších českých a československých výrobků za celou dobu stoleté existence republiky.

Zajímavostí byl také frézovací robot, který vyráběl sochu T. G. Masaryka, která kdysi stávala na výstavišti a nyní je v depozitu Národního muzea v Praze. Socha byla naskenována 3D scannerem a po vyfrézování zůstane na brněnském výstavišti na původním místě. Hlavním cílem akce je přehlídku firem a výrobků z oblasti strojírenského průmyslu a elektrotechniky celého světa. Letošním partnerem byla Slovenská republika.

Žáci se zaměřili na oblast svého vzdělávání – obráběcí stroje a nástroje, měření, nekonvenční technologie, automatizace výroby a číslicové řízení. Často se představovaly 3D tiskárny, 3D scannery, řezání vodním paprskem i laserem a CAD-CAM systémy pro přípravu výroby. Žáci měli možnost konfrontovat své odborné znalosti s průmyslovou praxí a navíc v koncentrované podobě. Při pohledu na kvalitu exponátů a stupeň vývoje techniky se jistě projeví pocit hrdosti ke zvolenému oboru, jistota perspektivního uplatnění a snad i důležitost sebevzdělávání.

60. mezinárodní strojírenský veletrh Brno 60. mezinárodní strojírenský veletrh Brno 60. mezinárodní strojírenský veletrh Brno

Vytisknout stránku Vytisknout stránku6. 10. 2018, 18:21, zobrazeno 369x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení