Co nového v oboru sociální činnost?

Po čase bychom vás opět rádi informovali o tom, jaké zajímavé akce v uplynulých dvou měsících žáci oboru sociální činnost absolvovali.

 

Novinky v oboru Sociální činnost

 

 

Návštěva městského úřadu Hodonín

V listopadu jsme společně zavítali na návštěvu Městského úřadu Hodonín. Přivítala nás zde paní Mgr. Lenka Mikušová a nejdříve nás seznámila se skladbou zdejších odborů a jejich zaměřením. Nejvíce nás samozřejmě zaujaly informace o Odboru sociálních věcí a školství a také o činnosti oddělení sociálně-právní ochrany dětí. Zjistili jsme, co vše obnáší práce sociálního kurátora, jaká je náplň práce koordinátorky komunitního plánování sociálních služeb nebo co to jsou obecně prospěšné práce. Blíže jsme se seznámili také s pracovníky terénní sociální služby, kteří se zabývají problematikou lidí bez přístřeší. Na závěr naší návštěvy jsme si prohlédli Family Point, což je místnost s přebalovacím pultem a dalším vybavením potřebným pro péči o dítě.

V domově na Jarošce

Další vydařenou akcí byla prosincová návštěva hodonínského Domova na Jarošce, Zde se nás ujala paní ředitelka, Ing. Jana Matušinová, která nám nejprve vysvětlila, jaké má domov poslání a pro koho je zřízen. Zařízení poskytuje klientům celoroční pobytovou registrovanou sociální službu se zvláštním režimem. O chronicky duševně nemocné uživatele se stará odborný personál – všeobecné zdravotní sestry, pracovníci v sociálních službách a sociální pracovníci. Domov se nachází v klidném prostředí v blízkosti městského parku a zároveň centra města a disponuje vlastní udržovanou zahradou. Celý domov jsme si prohlédli a poté jsme měli možnost strávit příjemné chvíle při povídání s jeho uživateli.

Náš obor je zážitkový

Žáci oboru sociální činnost jsou vedeni k tomu, aby se naučili teoretické poznatky co nejdříve aplikovat v praxi. Převlékají lůžka s pacientem, provádějí celkovou koupel nebo si například v rámci praxe čistí navzájem zuby. Zajímavým zpestřením pro žáky byla rovněž v prosinci realizovaná soutěž o nejrychleji a nejlépe převlečené a ustlané lůžko Zúčastnilo se celkem 23 žáků a první tři místa byla odměněna. Jen pro zajímavost – nejlepší dosažený čas byl 5minut a 20 vteřin.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 1. 2019, 11:29, zobrazeno 397x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení