Do světa elektroodpadu a kovového šrotu

Jeden z posledních dnů tohoto školního roku jsme s třídou 1.O-MS strávili na exkurzi ve Starém Městě u Uherského Hradiště ve firmě REC Group, k níž patří unikátní KOVOZOO.

Tato ZOO je jediná svého druhu v Evropě, neboť zdejší zvířata jsou vyrobena z odpadních materiálů – rezavých šroubků, pružin, koleček, ale i ze dřeva a jiných surovin.

V úterý 27. 6. jsme nejprve dorazili k tak zvané „porodnici", v níž se kovová zvířata „rodí". Tam na nás čekal silniční vlak Steelinka, který nás dopravil na první stanoviště naší exkurze - do firmy Steelmet. Zde jsme byli za odborného výkladu paní Eriky Nedomové provedeni celým provozem. Viděli jsme zejména způsoby demontáže televizorů, počítačů, lednic, ale i montování kabeláže. Po téměř hodinové prohlídce jsme opět nasedli do vláčku a z jeho oken si prohlédli rozsáhlé prostory firmy Kovosteel. Sem je navážen a zpracováván veškerý kovový odpad, včetně starých automobilů. Po okružní jízdě nás ještě čekalo navštívit letoun L-610, maják Šrotík, loď Naději, pohladit si živého poníka a hlavně obdivovat všechna ta úchvatná zvířata vyrobená z kovu, jimž dali život nadšenci s obrovskou fantazií a smyslem pro detail.


Do světa elektroodpadu a kovového šrotu

Vytisknout stránku Vytisknout stránku30. 6. 2017, 10:09, zobrazeno 574x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení