Bosonohy - Regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel

Dne 29.5.2024 se žáci ročníků 2.TR  a 2. T-E  zúčastnili exkurze do RVCSŘ  Bosonohy. Zde se seznámili s s využitím sluneční energie a tzv. chytrým domem. Současně si prohlédli zdejší truhlářské a tesařské dílny.

Škola nabízí v rámci svého zaměření široké množství oborů pro studia tříletá, čtyřletá a nástavbová, např: truhlář, zámečník, instalatér, zedník, mechanik plynových zařízení, kominík, čalouník nebo umělecké zpracování dřeva.

V Centru účastníky exkurze zaujalo moderní technologické zařízení, jehož prostřednictvím lze nasimulovat celou řadu variant a problematických situací spojených a vytápěním a hospodárným využitím pitné a užitkové vody. S touto činnosti nutně souvisí propojení jednotlivých oborů.

Právě proto je Regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel Jihomoravského kraje jedinečné. Neomezuje se na úzký pohled jednotlivých specializací, ale pomáhá propojit mezi sebou vědomosti a dovednosti jednotlivých stavebních oborů. Takto připravení absolventi a řemeslníci budou pracovat s větším přehledem a porozuměním pro práci jiných odborníků ve stavebnictví.

BosonohyBosonohy

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. 6. 2024, 14:25, zobrazeno 283x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení