Brunch na Besedě

Poslední den školní výuky v roce 2022 si třída 3. KČ zpestřila realizací žákovského projektu. Vše se konalo v bistru Beseda, odloučeném školním pracovišti v centru Hodonína.

Za názvem "BRUNCH ve světě vánoc" se skrývalo nejen netradiční spojení oběda se snídaní, ale v podávaném MENU se promítly tři světadíly, s cílem prezentovat mezinárodní kuchyně. Navíc se trochu "opisovalo" od slavnějšího MasterChefa a celý den byl také trochu soutěžní. Kuchaři i číšníci vytvořili 2 pracovní skupiny a barevně se sladili do červené a modré, aby bylo dobře patrné, za který tým soutěží. Z řad učitelů, rodičů a hostů byla vytvořena porota, která přidělovala body za jednotlivé chody.

Vítězným týmem se stali červení, kteří získali náskok zejména díky "vymazlenému" dezertu v podobě francouzské palačinky. Číšníci se postarali o vánoční ladění tabulí a výzdoby, a také celou akci odprezentovali včetně netradičně podávaných nealkoholických vín. Rádi bychom tento praktický trend udrželi a další ročník žákovského projektu opět pojali jako "generálku" na závěrečné zkoušky. Snad se všem zúčastněným povede již letos v létě zúročit získané dovednosti, schopnosti a menší či větší talenty.

Brunch Brunch Brunch Brunch

Vytisknout stránku Vytisknout stránku3. 1. 2023, 14:37, zobrazeno 450x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení