Budeme mít nové dílny za 93 milionů korun

Brno 16. srpna (ČTK) - Integrovaná střední škola Hodonín získá novou budovu dílen odborného výcviku. Na novostavbu za 93 milionů korun získal kraj stavební povolení letos na jaře, dnes radní schválili zadávací řízení.

Hotovo by mohlo být do konce příštího roku, uvedl v tiskové zprávě radní pro investice Vladimír Šmerda (ODS). Školu bude v novém školním roce navštěvovat 570 žáků.

"Jedná se o finančně náročnější stavbu, takže pro ni počítáme s využitím dotace ministerstva pro místní rozvoj, která by měla činit 60 procent z uznatelných nákladů. Žádost o dotaci v roce 2021 už kraj podal. Předpokládáme, že nové dílny by mohly být dokončeny do konce příštího roku," řekl Šmerda. Kraj zvolil způsob zadávání veřejné zakázky metodou Design&Build, předmětem veřejné zakázky je tedy jak zhotovení projektové dokumentace pro stavbu a její interiér, tak samotná novostavba.

Nové dílny podle ředitelky školy Evy Schmidové poskytnou žákům moderní a funkční prostředí pro jejich odborné vzdělávání, stejně jako inspirativní prostor pro jejich růst a rozvoj. Krajský radní pro školství Karel Jurka (ODS) vnímá, že škola nové dílny potřebuje. "Budoucí truhláři a tesaři v současnosti využívají náhradní prostory, které jsou od školy vzdálené přes půl kilometru. Nová budova nabídne moderní a především blízké zázemí jak studentům, tak pedagogům," doplnil.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. 8. 2023, 08:07, zobrazeno 558x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení