Carving letem světem

Pozor! Nejde o žádnou lyžařskou aktivitu. Carving v tomto pojetí je způsob vyřezávání různých tvarů, ozdob či ornamentů do čerstvého ovoce nebo zeleniny.

25. dubna 2022 se uskutečnila pro naše žáky z učebního oboru Kuchař-číšník předváděcí akce s názvem „Carving letem světem“. Lektorem byl pan Luděk Procházka, odborník na slovo vzatý - držitel pěti zlatých medailí ze světových kuchařských výstav, autor čtyř odborných publikací, organizátor a komisař soutěží v ČR i zahraničních. Účastníci se dozvěděli nejen mnoho nových informací ze světa carvingu, ale aktivně
si vyzkoušeli vyřezávání různých ozdob z ovoce a zeleniny. Tato akce se konala v rámci projektu iKAP JMK II – Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Jihomoravského kraje. Žákům se program i vlastní tvůrčí práce velmi líbily a někteří vytvořili skoro realistické růže nebo třeba motýly.

Myslíme si, že stejný kurz by mohl oslovit i vás, žáky „negastronomických“ oborů? Budete-li mít o podobnou aktivitu zájem, bližší informace získáte u pí uč. Kalužíkové a Mgr. Fungáčové.

Carving Carving Carving Carving Carving Carving Carving Carving Carving

Vytisknout stránku Vytisknout stránku28. 4. 2022, 13:50, zobrazeno 81x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení