Čína očima Tomáše Etzlera

Zájem o Čínu se stal nevyhnutelným, ať už jde o ekonomické dění, politiku nebo fenomén Tik-Toku. Žáci naší školy měli v hodonínském kině Svět dne 7. března příležitost nahlédnout do nitra čínské společnosti při promítání dokumentu „Nebe“, který se zabývá situací hendikepovaných dětí v Číně.

Režisér dokumentu, renomovaný zahraniční novinář Tomáš Etzler, v následující debatě otevřel spoustu zajímavých témat. Jak vývoj Číny ovlivnila politika jednoho dítěte? Máme se bát její rozpínavosti? Jaké je zde postavení žen? Naši žáci pak v podnětné diskuzi ukázali, že je svět za našimi hranicemi skutečně zajímá. Inspirující setkání nejen rozšířilo jejich obzory, ale navíc je motivovalo k hlubšímu porozumění světa kolem nich.

Kino Hodonín Kino Hodonín

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 3. 2024, 14:40, zobrazeno 275x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení