Exkurze do expozice TONAK v Novém Jičíně

Zpestření výuky v posledních týdnech před prázdninami se dočkaly i třídy 1. KA a 2. KA, které se vydaly dne 19. června na exkurzi do Nového Jičína.

Expozice klobouků společnosti TONAK a. s. v Novém Jičíně obsahuje nejen videonahrávky, které jsou natočeny v jednotlivých fázích procesu výroby pokrývek hlavy, ale zahrnuje i malou dílnu, kde se mohou návštěvníci sami aktivně zapojit.

Upomínkový klobouček si pomocí vlastní představivosti a zajímavých komponent výroby dozdobili i naši žáci. Využili veškerou svou fantazii, hravost a důvtip. Velmi si užili také další interaktivní části expozice – především „zkoušírnu“ klobouků. V části věnované generálu Laudonovi se opět fantazie a hravost rozjela na plné obrátky, neboť zde žáci zkoušeli kostýmy, převtělovali se rychlostí blesku do vojáků i měšťanů, nebáli se žádné výzvy. Všichni jsme byli velmi překvapeni, jak velké proměny se lze dočkat i s drobnou rekvizitou. A že skutečně šaty, včetně klobouku, dělají člověka.

Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK Exkurze do expozice TONAK

Vytisknout stránku Vytisknout stránku30. 6. 2023, 22:23, zobrazeno 618x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení