Férová snídaně s DofE

Lipovka uvedla v život první ročník originální školní akce, která propojuje dvě filozofie. Jednak je to filozofie fair trade, jež se snaží prosadit etický princip obchodování na celém světě, a jednak je to filozofie vzdělávacího programu DofE.

Jen ve stručnosti - výzva DofE je určena mladým lidem, kteří na sobě chtějí pracovat a rozvíjet se. Program byl založen už v roce 1956 ve Velké Británii a vytvořil jedinečný koncept práce s mládeží. Do projektu se před více než rokem aktivně zapojila i naše škola a část finanční podpory, kterou z programu získala, nyní využila při organizaci této akce.

1. ročník Férové snídaně s DofE  jsme oficiálně zahájili 7. května v 7:30 v budově školy na LA a mezi prvními hosty jsme přivítali hodonínského místostarostu, pana inženýra Fialíka, paní inženýrku Holomčíkovou ze Zdravého města Hodonín a samozřejmě také naši paní ředitelku, magistru Schmidovou. V živém rozhovoru zde strávili asi půl hodinky a náš nápad – uspořádat akci, která šíří osvětu a zároveň pomáhá, je evidentně příjemně překvapil.

O přípravu lákavých dobrot, které obsahovaly fairtradové či lokální suroviny, se ochotně postaraly žákyně školy. S úsměvem pak také obsluhovaly příchozí návštěvníky, kteří si mohli vybrat z pestré škály sladkých i slaných pochutin a zároveň se dozvědět spoustu zajímavých informací. Ze stolů vše zmizelo zhruba během dvou hodin a peníze, které zde byly utrženy, dále využijeme při přípravě podobné akce v některém z hodonínských domů seniorů.

Férová snídaně Férová snídaně Férová snídaně

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 5. 2024, 12:16, zobrazeno 354x, dnes 2x
3.0 2Hodnocení