Férová snídaně stála za to!

V sobotu 13. května se v Centru pro rodinu a sociální péči v Hodoníně konala Férová snídaně, na jejíž organizaci jsme se spolupodíleli se Zdravým městem Hodonín.

I přesto, že nám počasí letos příliš nepřálo a bylo chladno, se nás na zdejší krásné zahradě sešlo zhruba čtyřicet. Měli jsme možnost ochutnat nejrůznější pochutiny, které nesou značku FAIRTRADE. Byly to především různé druhy čokolád, čokoládové pralinky, sušenky, tyčinky, čaje, kávy a banány. Nechyběly rovněž vynikající regionální potraviny, jako je domácí chléb, máslo, vajíčková pomazánka či uzenina. Pochutnat jsme si mohli i na domácích, s láskou pečených, buchtách.

Na své si rozhodně přišly i děti, pro něž atraktivní program v podobě malování na kamínky připravil bývalý žák naší školy a oblíbený hodonínský malíř, Petr Přikryl.

Všichni zúčastnění dali svou přítomností najevo, že jim životy lidí, kteří pro nás potraviny pěstují, nejsou lhostejné. Podporují filozofii fair trade – tedy myšlenku, aby si pěstitelé ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky mohli vydělat vlastní prací na důstojný život a aby na polích a plantážích nemusely pracovat i jejich děti.

Komunitní piknik na podporu pěstitelů ve světě uspořádali letos dobrovolníci na 159 místech České republiky. Dobrou zprávou určitě také je, že fairtradové výrobky jsou stále dostupnější i na českém trhu a jejich prodej rok od roku narůstá.

Máte-li zájem o další informace, najdete je na www.ferovasnidane.cz a www.fairtrade.cz.

Fair trade Fair trade Fair trade Fair trade Fair trade

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 5. 2023, 18:47, zobrazeno 630x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení