Firmu SOHAG a.s. navštívili strojaři z 3. ročníku

Dne 16. června se žáci třídy 3. MS zúčastnili exkurze ve firmě SOHAG a.s. ve Vlkoši.

Akciová společnost SOHAG byla založena v roce 1993 se zaměřením na výrobu přesných dílů pro automobilový průmysl. Firma se zpočátku specializovala na CNC soustružení, ale od roku 2003 začala rozšiřovat své výrobní možnosti o CNC frézování a vrtání.  V současnosti má SOHAG k dispozici 4 frézovací a 7 soustružnických strojů. Společnost si vybudovala pevnou pozici na trhu obráběných dílů pro různá průmyslová odvětví s důrazem na hydraulické a automobilní obory.

Sohag

Prioritou firmy je po celou dobu činnosti výroba obráběných dílů v nejvyšší jakosti. Vysoký standard kvality je založen na moderním kontrolním vybavení a  na uplatňování certifikovaného systému řízení jakosti. Žáci se seznámili s celým sortimentem výrobků, širokým strojním vybavením v plném provozu a v neposlední řadě také laboratoří vybavenou 3D CNC měřicími zařízeními.

Exkurze byla nanejvýš přínosná z mnoha aspektů. Nabídla žákům pohled na provoz prosperující firmy z jimi studované oblasti, tedy CNC obrábění na špičkové úrovni. Za zmínku stojí také nepřehlédnutelné příjemné pracovní klima a spokojenost zaměstnanců.
Firma se nebrání užší spolupráci se školou ve formě exkurzí, nabídky praxí žákům i jejich uplatnění po ukončení studia.

Radovan Škrabal

Vytisknout stránku Vytisknout stránku23. 6. 2023, 09:42, zobrazeno 418x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení