Gastro Kroměříž 2024 - soutěž mladých kuchařů, cukrářů, baristů a sommelierů

Možnost předvést své dovednosti, schopnosti a um v gastro oborech měli žáci středních škol dne 19. března 2024 v Kroměříži.

Tato soutěž se stala již tradiční akcí a obrovská účast v letošním jubilejním 10. ročníku jen dokazuje, že její obliba neustále roste. Vysokou prestiž potvrzuje i zájem soutěžících ze zahraničí. V letošním rekordním počtu přihlášených škol byly zastoupeny i školy ze Slovenska a Portugalska.

Gastro Kroměříž

Naši školu reprezentovali žáci třídy 3. KČ - Samuel Tihlařík a Marie Hrnčířová. Samuel zápolil v soutěži kuchařské a Marie v soutěži sommelierů.

V kategorii oboru kuchař soutěžilo celkem 26 mladých talentů a hodnocena byla nejen chuť a vzhled výsledných pokrmů, ale také pracnost při jejich přípravě, dodržování technologických postupů, celková organizace práce, atd. Samuel se na soutěž předem pečlivě připravoval a rozhodně nenechal nic náhodě. Během soutěže pracoval ve svižném tempu, zároveň však s klidem a rozvahou a hodiny tréninku tak skvěle zúročil. I přes nesmírnou konkurenci nakonec Samuel vybojoval vynikající 5. místo a patří mu velká gratulace. Pro naši školu je to čest a na toto umístění jsme náležitě hrdí.

Gastro Kroměříž

Co se týče soutěže sommeliérů, tak ta mimo jiné zahrnovala vědomostní test z nápojové gastronomie, servis vína, vhodné zařazení do menu a komunikaci sommeliera s hostem. Zástupkyně naší školy, Marie Hrnčířová, se při své první účasti na takto velké akci umístila sice až ve druhé polovině startovního pole, nicméně získala mnoho cenných zkušeností pro svou budoucí práci. Za její snahu a odvahu jí náleží rovněž blahopřání.

Gastro Kroměříž

Naše aktivní účast na soutěži Gastro Kroměříž se pro nás stala již také tradicí a plánujeme v ní pokračovat i v následujících letech. Věříme, že pečlivá příprava a snaha žáky co nejvíce ve škole naučit se zhodnotí nejen na soutěžích, ale hlavně v jejich budoucí praxi.

Gastro Kroměříž

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku2. 4. 2024, 14:48, zobrazeno 224x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení