Hurá za kulturou - na Shakespeara do divadla i na výstavu výtvarného umění 

Na začátku dubna jsme s radostí přijali možnost navštívit se studenty divadelní představení Like Shakespeare v podání herců Divadla Bolka Polívky.

Jednalo se o zajímavé umělecké ztvárnění doby konce 16. a začátku 17. století, v níž žil a tvořil největší dramatik všech dob, William Shakespeare. Autor hry, brněnský spisovatel a pedagog JAMU, Pavel Trtílek, přiblížil divákům nejen Shakespearovu osobnost, coby živou postavu z masa a kostí, ale zároveň i dění v zákulisí divadelní společnosti. To vše na pozadí společenských událostí dané doby. Díky atraktivnímu ztvárnění této hry si studenti nenásilnou formou doplnili a rozšířili své literární znalosti. Akce se dne 6. 4. 2022 zúčastnili všichni studenti maturitních oborů.

Třída 1. SČ pak zažila následujícího dne ještě jednu velmi zajímavou kulturní akci, tentokrát výtvarného charakteru. Dva výjimeční umělci, Jiří Staněk a Břetislav Malý, přijeli představit svou tvorbu na výstavu, kterou uspořádali speciálně pro prostory sídla Moravských naftových dolů v Hodoníně.  Během komentované prohlídky nám přiblížili lyrický svět výtvarného umění  a podělili se s námi i o konkrétní techniky, s nimiž pracují. Jejich povídání i samotné obrazy byly velmi zajímavé, a pokud přijde pozvání na další podobnou akci, rozhodně si ji nenecháme ujít. 

Kulturní akce Kulturní akce Kulturní akce Kulturní akce

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 5. 2022, 12:15, zobrazeno 394x, dnes 3x
5.0 1Hodnocení