Když nezkusíš, tak nevíš

Erasmus+ nabírá na Lipovce v poslední době na síle a mezi žáky je o tento program čím dál tím větší zájem. Potvrzují to letošní dva turnusy, kdy se na zkušenou do Vídně vydalo celkem 24 zástupců všech oborů vyučovaných na ISŠ.

Počáteční obavy z nedostatečné znalosti jazyka, neznámého pracoviště a celkově cizího prostředí se ukázaly ve většině případů jako naprosto zbytečné.

„Lákala mě nová zkušenost, ale současně jsem se bála velkého města. Jsem ráda, že jsem to nevzdala, “ říká Adéla Nedvědická, která pracovala v uznávaném vídeňském kadeřnictví Vyden Salon. S novými kolegy navázala tak silný přátelský vztah, že si na prázdniny domluvili společné setkání. A tentokrát už nejen v Rakousku, ale i u nás na Moravě. Podobné zkušenosti si z práce v barbershopu odnáší také Tomáš Čajka: „Neuvěřitelně vstřícní a ochotní kolegové mi pomohli překonat počáteční nervozitu a ostych. Mohl jsem ukázat, co všechno už z praxe umím, a navíc jsem se naučil a vyzkoušel spoustu nových věcí...“

Pochvalně hodnotí stáž i Stanislav Polák a Oldřich Sýkora z 1. ročníku  nástavbového studia podnikání. Jejich pracovištěm se stalo Volkskundemuzeum Wien, pro které připravovali prezentace, pomáhali s přípravou nových expozic a zpracovávali texty pro místní knihovnu.

Zlepšení komunikace v němčině a především v angličtině potvrzují všichni účastníci Erasmu+ bez rozdílu toho, kde byli zaměstnáni. Ať už to bylo v mateřské škole, truhlářské dílně, hotelové kuchyni, fitcentru nebo u CNC strojů ve strojírenských firmách.

A proto - všichni, kteří rádi poznáváte a objevujete nová místa, toužíte po zajímavých zkušenostech, nevšedních zážitcích a všeobecném rozhledu, neváhejte a využijte možnost podívat se do světa s Erasmem+ stejně jako chlapci a děvčata z Lipovky. Zkusili a poznali.

Erasmus 2023 Erasmus 2023 Erasmus 2023 Erasmus 2023 Erasmus 2023

Vytisknout stránku Vytisknout stránku10. 3. 2023, 11:37, zobrazeno 368x, dnes 2x
5.0 1Hodnocení