Koktejlový kurz na Lipovce

Na Integrované střední škole Hodonín proběhl odborný kurz zaměřený na míchané nápoje. „Koktejlovým kurzem“ provedl barman Bc. Jakub Orel z přední barmanské skupiny Barmani Zlín, která míchá koktejly od roku 2003 a kurzům se věnuje od roku 2011.

Kurz byl plně obsazen čtrnácti studenty. Ti si v průběhu týdne osvojili práci s třídílným i boston shakerem, práci s profesionálním mixérem pro přípravu Frozen cocktailů a také jsme vyzkoušeli přípravu nápojů složených z lehce spojitelných surovin, které se připravují v míchací sklenici, kdy je cílem zachovat chutě a cocktail příliš nevymrazit. 

Přes nejrůznější báze, likéry, teorii, tipy z praxe, zbožíznalství, přípravu pracovního místa a opravdu velké množství koktejlů jsme se dostali až k závěrečným zkouškám Koktejlového kurzu. Přes lehkou nervozitu nakonec všichni studenti zvládli složit zkoušku a obdrželi Certifikát o absolvování Koktejlového kurzu s razítkem platformy Škola z praxe, z.s., která v tuto chvíli zastřešuje 25 středních gastronomicky zaměřených škol po celé Moravě, Slezsku i mnohem dále.

Studentům Integrované střední školy Hodonín přejeme mnoho úspěchů v práci za barem a těšíme se, co dobrého nám v budoucnu namíchají.

Koktejlový kurz Koktejlový kurz Koktejlový kurz Koktejlový kurz Koktejlový kurz Koktejlový kurz

Vytisknout stránku Vytisknout stránku23. 4. 2024, 12:30, zobrazeno 449x, dnes 2x
4.0 2Hodnocení