Linka bezpečí ve vaší třídě

Již koncem ledna tohoto roku přijeli za námi lektoři Linky bezpečí, aby našim žáků představili projekt “Linka bezpečí ve vaší třídě“. Je to jedinečný projekt pro ZŠ a SŠ, který vychází z dlouholetých zkušeností práce s dětmi a mládeží.

Cílem je seznámit žáky i dospívající s možnými způsoby řešení problémů či náročných životních situací, ale i zvýšit povědomí o práci Linky bezpečí – krizové linky pro děti a mládež. Naši žáci měli možnost diskutovat s lektory v interaktivních a zážitkových blocích na předem zvolené téma.

Z nabídky určené pro střední školy si žáci vybrali téma VZTAHY A SEX, v němž se otevřeně hovořilo o vztazích a sexu, diskutovali o pojmu partnerství, co do něj patří a co nepatří, co můžeme dělat, když nám chování ve vztahu nevyhovuje apod. Další bylo téma, NEDÁVÁM TO, o každodenním stresu v našem životě, či blok s tématem NA SÍTÍCH, o rizicích při pohybu na sociálních sítích.

Žákům se preventivní program velmi líbil, padalo dost otázek, ale i vyjádření svých názorů. V budoucnu proto počítáme s opakováním tohoto projektu, aby se ho mohl účastnit větší počet našich žáků. Termín dalšího setkání proběhne 12. 5. a 13. 5. 2022.

Linka bezpečí

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 3. 2022, 20:16, zobrazeno 228x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení