Maturanti v Praze

Po dvou letech covidových zákazů se letos mohli žáci čtvrtého ročníku mechanik seřizovač vydat ve dnech 14. 11. 2022 až 16. 11. 2022  na kulturně-historickou exkurzi do Prahy.

Cílem bylo nejen seznámení s nejznámějšími pamětihodnostmi města, ale také návštěva divadelního představení. Odjezd z břeclavského nádraží proběhl s velkým očekáváním, co zažijeme.

Po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali v hradčanském  Kapucinátu na Loretánském náměstí. Ty nejkrásnější památky jsme měli hned „u nosu“. Prošli jsme celý komplex Pražského hradu s chrámem svatého Víta. Procházkou jsme se dostali na Malou Stranu, přešli Karlův most, prohlédli si Staroměstské i Václavské náměstí a další zajímavá místa.

Večer nás čekal kulturní zážitek - představení divadla Rokoko. Zhlédli jsme inscenaci Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího. Hlavního hrdinu, Williho Lomana, ztvárnil Miroslav Donutil a byl vynikající. Další den byl našim cílem Strahovský klášter, Petřínská rozhledna a Žižkovská věž, nejvyšší stavba v metropoli.

Poslední den jsme strávili v Národním muzeu. V jednotlivých expozicích jsme viděli nově instalované výstavy, které nás zavedly do různých etap našich dějin. Všem se velmi líbila i probíhající výstava o legendě české a slovenské pop music Miro Žbirkovi. Zážitků bylo mnoho a určitě nás velmi obohatily.

Praha Praha Praha

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 12. 2022, 13:20, zobrazeno 228x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení