Na návštěvě u spřátelené školy ve Valticích

Poslední měsíc školy bývá tradičně ve znamení výletů, exkurzí a zajímavého zpestření výuky, a proto se třídy 1. KČA, 1. KČB a 2. KČ vydaly dne 8. 6. na exkurzi do Valtic. Milé pozvání a nabídku prohlédnout si školní provozy dostali žáci oboru kuchař – číšník od Střední vinařské školy Valtice.

Program celé exkurze byl šitý na míru přesně pro naše žáky. Díky tomu je exkurze nejen bavila, ale zároveň je obohatila o spoustu zajímavých informací týkající se zpracování produktů, které jsou součástí našich jídelníčků. Velký úspěch měla zejména návštěva valtického školního statku, kde děvčata a hoši obdivovali zvířata, která se zde chovají. Příležitost pohladit si například koně se vám nenaskytne každý den.

Zpracování vína, moštů i speciálních originálních likérů sledovali žáci s velkým zaujetím; chuť nealkoholických produktů pak testovali v teplém dni obzvlášť ochotně a rádi. Celodenní exkurzi zakončila prohlídka města a také možnost nakoupit si suvenýry v originálním obchůdku, který Střední vinařská škola Valtice provozuje.

Na den strávený v příjemné atmosféře nám zůstanou jen ty nejlepší vzpomínky. A už nyní se těšíme na valtické kolegy, které jsme na oplátku pozvali k nám do Hodonína.

Valtice Valtice Valtice Valtice Valtice Valtice Valtice Valtice Valtice

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 6. 2023, 20:18, zobrazeno 682x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení