Naše škola na veletrzích vzdělávání

Naše škola v měsíci říjnu propagovala své studijní obory na několika veletrzích. Prvním byl Veletrh vzdělávání v Hodoníně ve dnech 2 - 3. října 2013 konaný v KD Hodonín. Škola zde měla svůj stánek s ukázkami práce žáků oborů mechanik seřizovač a truhlář, na místě pak předváděli praktické ukázky práce kuchaři-číšníci, kadeřnice a obchodníci.

Dalším veletrhem v pořadí byl Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně konaný od 7 - 11. října 2013. Stánek školy byl součástí expozice JMK a naše škola zde nabízela především technické obory v konkurenci dalších asi 20 škol z JM kraje.

Veletrh vzdělávání 2013

Sérii veletrhů završil Veletrh vzdělávání v Břeclavi, kde jsme 15 - 16. října 2013 pokračovali v prezentaci školy. Smutným zjištěním je, že v rámci hodonínska zůstáváme jedinou školou poskytující vzdělání v dřevozpracující oblasti. Odráží to do jisté míry generační pokles, ale také malý zájem o učební obory, který pociťujeme i u jiných oborů. Paradoxem zůstává, že ze strany zaměstnavatelů je právě po lidech s výučním listem největší poptávka.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 11. 2013, 16:01, zobrazeno 2854x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení