Naši žáci si vyzkoušeli řezání vodním paprskem

Žáci třetího ročníku oboru nástrojař a mechanik seřizovač absolvovali na SOU Vyškov výukovou lekci zaměřenou na téma laserového řezání, řezání vodním paprskem a ohýbání plechových součástí na ohraňovacím lisu.

Nejdříve byli seznámeni s výkresy ohýbaných dílů, na kterých stanovovali počet ohybů s různými způsoby nastavení dorazů a volby razníků a matric. Dále si vyzkoušeli tvorbu tvarových dílů v počítačovém programu. Po obědě se už dostali k moderním CNC strojům, na kterých dokázali seřídit laserový pálicí CNC stroj a začali vypalovat dílce. Také si vyzkoušeli řezání vodním paprskem. Během dne si vytvořili pomocí ručního gravírovacího pera různé ornamenty na sklenice, které si odnesli spolu s vypalovanými a vyřezanými dílci jako upomínkové předměty.

Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov Žáci ISŠ Hodonín v SOU Vyškov

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 2. 2022, 20:07, zobrazeno 482x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení