Objevujte s námi krásy Moravy

Moravské dřevěné rozhledny jsme tentokrát navštívili s truhláři z 2. ročníku.  V pátek 16. června vedly naše první kroky k nejvyššímu bodu Mutěnic, kde se nachází rozhledna Vyšicko.

Z výšky 9 metrů jsme obdivovali malebné okolí vinařské obce Mutěnic, Bílé Karpaty, Chřiby s hradem Buchlov, Pálavu a Babí lom u Strážovic.

Dalším cílem pro nás byly Velké Pavlovice, kde se rozkládá turistický areál ve vinařské trati Nadzahrady. Dominantou areálu je rozhledna Slunečná, jejíž vyhlídková plošina je položena ve výšce patnácti metrů. Po vystoupání jsme se ocitli ve výšce 240 m n. m.

Dále jsme se vydali z obce Bořetice cestou mezi vinařskými sklípky na rozhlednu Kraví hora. Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2006 místními řemeslníky na památku vítězství obce Bořetice v celostátní soutěži Vesnice roku 2005.

Náš výlet jsme zakončili na vyhlídce Kobylí vrch. Tato unikátní rozhledna má tvar nedokončeného kruhu a místo schodů je zde nakloněná rovina. Ta vám umožní vystoupat do nadmořské výšky 334 m n. m. a nabídne vám překrásný výhled do všech světových stran.

Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny Rozhledny

Vytisknout stránku Vytisknout stránku30. 6. 2023, 22:18, zobrazeno 546x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení