Podzimní výlet do Brna

V pátek 22. října 2021 se třída 2. SČ vydala na již dříve plánovaný výlet do Brna, který byl spojený s exkurzí a prohlídkou kasemat na hradě Špilberk.

Po nevydařeném červnovém termínu, kdy nás po dlouhé on-line výuce na konci školního roku zaskočilo tornádo a zhatilo nám naše plány, jsme teď byli rádi i za jeden den společně strávený mimo budovu školy.

Z Hodonína do Brna jsme se dopravili vlakem zcela bez problémů a vše nasvědčovalo tomu, že se den vydaří, my si užijeme podzimního sluníčka i krásných výhledů na Brno. Na Špilberk a do kasemat jsme se těšili, neboť většina třídy zde byla poprvé. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o původu a účelu hradního podzemí, něco o historii, vladařích a osobnostech nejen té doby. Viděli jsme vězeňské cely, mučicí nástroje a šibenici. Pan průvodce nám povyprávěl také pár hradních legend a překvapil nás heroickou písní, kterou nám v jednom ze sklepení zazpíval. Zaujalo nás také to, že hrad byl a je využíván pro natáčení historických filmů. Naposled to byly scény pro televizní minisérii „Marie Terezie“.

Atmosféra ve městě a na nedalekém Zelném trhu byla klidná, příjemná a „dušičkově“ laděná. Osazenstvo třídy 2. SČ se samozřejmě také těšilo na možnost nákupů v nedaleké Vaňkovce, čehož hojně využilo během rozchodu.

Zpět do Hodonína jsme se vrátili v pořádku v odpoledních hodinách a jelikož byl pátek, zasloužený víkend mohl právě začít. Kéž bychom měli více takových pohodových chvilek během školního roku!

Lucie Holečková, třídní učitelka 2. SČ

Podzimní výlet do Brna Podzimní výlet do Brna Podzimní výlet do Brna Podzimní výlet do Brna Podzimní výlet do Brna Podzimní výlet do Brna Podzimní výlet do Brna

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 11. 2021, 15:48, zobrazeno 161x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení