Restaurace Beseda pod taktovkou známého šéfkuchaře Víta Kudrny aneb učíme se od odborníků

Po skončení vánočních prázdnin měli žáci oboru kuchař skutečně pádný důvod těšit se do školy na odborný výcvik. V restauraci Beseda nás totiž čekal velmi zajímavý projektový Den s odborníkem, kterým nebyl nikdo jiný nežli známý profesionální šéfkuchař Vít Kudrna.

Cestu do Hodonína vážil až ze středočeského Mělníka a spolu s námi – žáky, učiteli OV i všemi ostatními zaměstnanci – strávil 11. ledna celý dlouhý provozní den. Tato akce byla zároveň propojena s dalším projektem školy v rámci OPJAK, což přineslo také obohacení v podobě komunitního setkání. Současný kolektiv Besedy mezi sebou přivítal bývalé učitele, žáky i další příznivce školy, včetně rodičů stávajících žáků.

V brzkých ranních hodinách si hostující šéfkuchař nejdříve prohlédl celou restaurační kuchyni i její zázemí, postupně monitoroval vybavení provozu a jeho využití během pracovního dne. Poskytnul zpětnou vazbu kuchařům, učitelům i dalším provozním zaměstnancům. Žákům dával během dne cenné rady a tipy na zlepšení jejich práce, ať už šlo o chuť pokrmů, proces přípravy či o výslednou vizuální podobu. Ke každému kroku měl co říct.

Naše obědové menu pak šéfkuchař Kudrna obohatil o vlastní verzi mexické speciality, kterou se pod jeho vedením naučili připravit i všichni žáci. Jednalo se o plněné quesadilly, typický mexický pokrm, který je velmi variabilní a využitelný v teplé i studené kuchyni. Získání nových nápadů pro nás bylo určitě velmi inspirativní a přínosné, nicméně ani během této výjimečné situace jsme nezapomněli na naše pravidelné zákazníky a zvládli jsme pro ně připravit běžné množství jejich oblíbených pokrmů.

V restauraci Beseda panovala po celý den příjemná a přátelská atmosféra i při plném nasazení a vysokém pracovním tempu. Den s odborníkem se zkrátka skvěle vydařil, a proto už nyní chystáme další akci - Den s odborníkem II. Pevně věříme, že bude stát opět za to.

Den s odborníkem Den s odborníkem Den s odborníkem

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 1. 2024, 12:24, zobrazeno 393x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení