S Erasmem+ do Rakouska

Po dlouhém covidovém odkladu měli naši žáci opět možnost zúčastnit se zahraniční stáže v rámci programu Erasmus+. Vídeň letos přivítala naše žáky z oboru mechanik seřizovač a sociální činnost.

Hoši strojaři pracovali ve firmách zaměřených na kovovýrobu a zámečnictví, děvčata ze sociální činnosti byla zaměstnána v centrále zařízení SozialShop, které pomáhá jako potravinová banka pro lidi bez domova a sociálně slabé.

Během pobytu si účastníci samozřejmě našli čas na prohlídku rakouské metropole, navštívili zámek Schönbrunn, včetně ZOO, zábavný park Prater, motýlí ráj Schmetterlinghaus, termální lázně Therme Wien aj. Volný čas vyplnilo také bruslení na největším kluzišti světa Wiener Eistraum.

Zahraniční stáž přinesla nejen spoustu odborných poznatků, nových dovedností a kulturních zážitků, ale také osobní přátelství. A právě navázání nových kontaktů s lidmi z celého světa je jedním z poslání tohoto vzdělávacího programu.

Mgr. Eva Hasmandová

Erasmus+ Erasmus+ Erasmus+ Erasmus+ Erasmus+ Erasmus+ Erasmus+

Vytisknout stránku Vytisknout stránku4. 3. 2022, 10:39, zobrazeno 908x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení