S Lipovkou na skok ve Velké Británii

Skvělá nálada, úsměvy na tvářích, slunečné počasí s blankytně modrou oblohou bez mráčku, vzduch prosycený vůní moře a naše dlouho plánovaná výprava do Velké Británie. Tak by se dalo stručně charakterizovat období od 13. do 19. června 2023, kdy jsme opustili naše domovy a vydali se vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím.

Během úžasných, intenzivně prožitých sedmi dní jsme navštívili spoustu míst - od proslulých londýnských památek, přes Oxford, Windsor a Stonehenge až po přímořské letovisko Brighton a dechberoucí křídové útesy Seven Sisters. Den za dnem se náš kolektiv víc a víc stmeloval a po týdnu společného soužití jsme vytvořili kompaktní, perfektně sehraný celek.

Zásadním přínosem pobytu v zahraničí pro nás samozřejmě byla možnost komunikace v anglickém jazyce, a to nejen v hostitelských rodinách, ale i konverzace s Brity a cizinci na navštívených místech. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak se většina děvčat a chlapců dokáže za tak krátkou dobu přizpůsobit novým poměrům a situacím v cizí zemi, bez problémů se domluvit a vše brát s nadhledem.

Týden v zahraničí uplynul velmi rychle a náš autobus, nyní s pozměněným zasedacím pořádkem díky nově vzniklým přátelstvím, nás bezpečně dopravil zpět domů. Zájezd do Anglie naše očekávání mnohonásobně předčil a vytoužený cíl - rozšířit si kulturně-historické obzory, komunikovat v angličtině a společně zažít neopakovatelné chvíle - byl maximálně naplněn.

Británie, zase někdy na shledanou!

Anglie Anglie Anglie Anglie Anglie Anglie Anglie

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 6. 2023, 20:15, zobrazeno 672x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení