Stříbrný Stanislav

Dne 10. listopadu 2021 bylo na střední škole v Letovicích uspořádáno Mistrovství České republiky v oboru truhlář. Jednalo se o regionální kolo celostátní soutěže odborných dovedností.

V tom si tentokrát poměřilo své síly 22 budoucích truhlářů z jedenácti středních škol Jihomoravského a Zlínského kraje. Naši školu reprezentovali žáci Stanislav Polák a Jindřich Mazur z třídy 3. TR – T, kteří se na soutěž připravovali pod odborným vedením pana učitele Tomáše Měsíčka.

Soutěžící měli za úkol zhotovit na základě výkresové dokumentace hlavolam z bukového dřeva, a to pouze s použitím ručního nářadí. Hodnotícím kritériem bylo dodržení rozměrů podle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, funkčnost výrobku, celkový vzhled i dodržování bezpečnosti práce. Po skončení časového limitu se chopila svého úkolu odborná porota, která výkony všech soutěžících pečlivě zhodnotila. Konečný verdikt nás překvapil velmi příjemně, neboť Stanislav Polák získal za svou práci krásné druhé místo. Kromě poháru obdržel i hodnotnou cenu, jíž byla kvalitní vrtačka.

Letošní ročník soutěže mladých truhlářů se opravdu velmi vydařil a věříme, že se našim žákům podaří tento úspěch zopakovat i v budoucnu.

Stříbrný Stanislav

 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 11. 2021, 15:46, zobrazeno 238x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení