Strojaři na veletrhu

Ve středu 9. 10. 2019 navštívili žáci třetího ročníku oboru „mechanik seřizovač“ 61. ročník MSV v Brně, jehož hlavním tématem byla digitalizace výroby – Digitální továrna.

K vidění byly 3D tiskárny, roboty a výroba řízená umělou inteligencí. Často se prezentoval 3D tisk kovů a využití robotů v různých oblastech – například točily kávu i pivo. Naše žáky nejvíce zaujalo robotické rameno „Robocoaster“, které mělo dvě sedačky a fungovalo jako kolotoč. Samozřejmě si jej vyzkoušeli a obsah žaludku úspěšně udrželi.

Strojaři na veletrhu

Mezinárodní strojírenský veletrh je přehlídkou firem a výrobků z oblasti strojírenského průmyslu a elektrotechniky celého světa. Žáci se zaměřili na oblast svého vzdělávání – obráběcí stroje a nástroje, měření, nekonvenční technologie, automatizace výroby a číslicové řízení. Měli možnost konfrontovat své odborné znalosti s průmyslovou praxí a navíc v koncentrované podobě.

Strojaři na veletrhu

Při pohledu na kvalitu exponátů a stupeň vývoje techniky se jistě projeví pocit hrdosti ke zvolenému oboru, jistota perspektivního uplatnění a snad i důležitost sebevzdělávání.

Ing. Petr Herůdek

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 11. 2019, 12:35, zobrazeno 575x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení