Umíme vyrábět krásné věci a naučíme to i vás

Integrovaná střední škola Hodonín, dnes známá pod označením „Lipovka“, patří v našem kraji ke školám s dlouholetou tradicí. Její učitelé jsou právem hrdí na to, že během uplynulých let vychovali řadu odborníků mnoha oborů.

Kvalitní a velmi žádaní odborníci vycházejí především z řad truhlářů. Tito mladí lidé, kteří si jako svou profesi zvolili práci se dřevem, dokáží vyrobit předměty nejen praktické, ale zároveň i vkusné. Jedná se o širokou škálu výrobků, které jsou vhodné jak do interiérů, tak i exteriérů.

Truhláři Lipovky

Výzvou, kterou mladí truhláři v poslední době přijali, bylo dovybavení specializované školní učebny kancelářským nábytkem. Tato atypická třída je využívána spolužáky jako učebna předmětu fiktivní firma. Stoly, které žáci vyrobili, jsou na špičkové úrovni a chlubit by se jimi mohla nejedna vyhlášená nábytkářská firma.

Truhláři Lipovky

Poptávka po řemeslnících na trhu práce neustále roste, a proto má obor truhlář i další technické obory vysoký potenciál. Mezi dětmi vycházejícími ze základních škol je o ně dnes čím dál tím větší zájem nejen mezi chlapci, ale také dívkami.  Svou zručnost a vztah k dřevařskému oboru v tomto školním roce dokázala první dívka truhlářka a v příštím roce mezi nás přivítáme další zájemkyni. Pokud vám také dělá radost práce se dřevem, přijďte i vy mezi nás. Jste srdečně zváni.

Truhláři Lipovky

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku31. 5. 2021, 14:55, zobrazeno 258x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení