Zájezd do vánočního Krakova

Ve čtvrtek 12. prosince se žáci, kteří měli zájem poznat vánoční tradice našich severních sousedů, zúčastnili jednodenní kulturně poznávací exkurze do polského Krakova.

Tuto jedinečnou možnost jim nabídla a zorganizovala komise cizích jazyků, která se podobnými akcemi snaží podpořit výuku a procvičování anglického jazyka kdekoli v zahraničí. 

Žáci se během krásného slunečného dne mohli seznámit s hlavním městem malopolského vojvodství - Krakovem, poznat jeho významné památky, historii a vánoční tradice. To vše pod vedením zkušené paní průvodkyně, která nás zvláště upozornila na historické propojení Krakova s českou kulturou.

Zlatým hřebem exkurze se pak stala návštěva tradičních vánočních trhů na krakovském Hlavním náměstí (v polském originále - Rynek Główny). Žáci zde nejen ochutnali místní speciality, ale při nakupování drobností na stáncích si mohli ověřit své znalosti cizího jazyka.   říjemný den na cestách velmi rychle uběhl a ve večerních hodinách jsme se šťastně vrátili zpět do zasněženého Hodonína.

Exkurze do Krakova Exkurze do Krakova Exkurze do Krakova

Vytisknout stránku Vytisknout stránku9. 1. 2020, 12:55, zobrazeno 552x, dnes 2x
4.8 4Hodnocení