Sociální činnost není nuda

Žáci oboru Sociální činnost okusili sociální vliv vycvičeného psa na potřebné osoby, navštívili Centrum denních služeb Homediss a Spolek neslyšících Břeclav a tvořili adventní dekorace.

Canisterapie v praxi

Na vlastní kůži si tuto přínosnou metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby prostřednictvím speciálně vycvičeného psa vyzkoušeli žáci oboru sociální činnost. Paní Lungová a její dva pejsci, Růženka a Daisi, umožnili děvčatům a chlapcům nahlédnout pod pokličku jejich psychoterapeutické práce. 

Centrum denních služeb Homediss

Říjnové a listopadové dopoledne strávili žáci oboru sociální činnost v Centru denních služeb v Hodoníně. V příjemném prostředí nás nejdříve přivítala vůně čerstvě upečených buchet. Seznámili jsme se s chodem centra, kompenzačními pomůckami a podíleli jsme se na aktivizaci seniorů.

Spolek neslyšících Břeclav

Seminář, na kterém  žáci oboru sociální činnost nahlédli do světa neslyšících, se uskutečnil 27. 11. 2018 na půdě naší školy. Dozvěděli jsme se, jak neslyšící vnímají okolní svět, a vyzkoušeli si základy chování k neslyšícím. Byli jsme také seznámeni se základy znakového jazyka a zhlédli ukázky znakové češtiny. 

Advent na odborném výcviku

Dalším střípkem do portfolia oboru sociální činnost bylo tvoření adventní dekorace.

Sociální činnost Sociální činnost Sociální činnost Sociální činnost Sociální činnost Sociální činnost Sociální činnost Sociální činnost

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 12. 2018, 09:19, zobrazeno 361x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení